Długowieczne płoty z drewna

Długowieczne ogrodzenia drewniane

Niepoprawnie konserwowane sztachety drewniane błyskawicznie się psują oraz mogą ostatecznie stracić swój dotychczasowy czar oraz cechy. Decydując się na zastosowanie drzewa na ogrodzenie należałoby poznać typy pielęgnacji i pielęgnacji takiego płotu. Tylko wtedy zdołamy upajać się jego pięknem przez długie lata.

Wszelakie prace konserwujące ogrodzenie z drewna wypada zacząć od odpowiedniego i starannego przygotowania towaru na płot, gdyż od tego uzależniony jest efekt końcowy własnych robót. Przed użyciem artykułów do ochrony i dekoracji sztachet z drewna istotne jest skontrolowanie, czy drewno jest czyste, suche i czy nie nosi symptomów biokorozji. Dopiero po zwieńczeniu obróbki drzewa na płot zdołamy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Pielęgnację, przede wszystkim w przypadku gołego drzewa ogrodzeniowego, winniśmy zacząć od naniesienia 1-2 powłok bezbarwnego impregnatu fachowego, który zabezpiecza drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną i robalami. Jak zabezpieczymy już nasze płot przed rozwojem biokorozji, trzeba nanieść kolejne amalgamaty, jakie asekurują je przed warunkami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeżeli pożądamy zdołać zachować naturalny kolor drewna naszego płotu, powinniśmy zastosować bezbarwny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu sprecyzowanego atramentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący względnie lakierobejcę.

W pierwszym przypadku preparat konserwujący wsiąknie w drzewo, zakonserwuje płot od wewnątrz, jednakże nie stworzy na jego nawierzchni ochronnego filmu. Ochronione w ten sposób ogrodzenie pozostanie matowe i miłe w dotyku. Jeśli zależy nam na doskonalszej oraz trwalszej ochronie płotu, powinniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca stworzy na powierzchni malowanego płotu lakierowy film, jaki efektywniej niż w przypadku impregnatu kamufluje płot przed negatywnym działaniem warunków atmosferycznych.

Jak widać by ogrodzenia z drewna były trwałe trzeba przeznaczyć im sporo uwagi oraz opieki.

Zgoła inaczej jest w przypadku ogrodzeń wykonanych z plastiku. Ten rodzaj płotów jest w pełni wytrzymała na warunki atmosferyczne przez co nie potrzebuje konserwacji. Ogrodzenia z plastiku nie ulegają także biokorozji wobec tego dogadzają swoim posiadaczom przez długie lata.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s