Stawianie ogrodzenie plastikowe na plot i furtkę ze sztachet nie potrzebuje pozwolenia na to oraz raportowania tego faktu starostwu powiatowemu z wyjątkiem wyjątkowych przypadków.

Budowa ogrodzenie z Winylu na ogrodzenie i bramę ogrodzeniowa nie potrzebuje pozwolenia na to oraz zgłaszania tego faktu do starostwa powiatowego prócz szczególnych przypadków.

Ogrodzenie z plastyku na ogrodzenie i bramę ze sztachetek nie przekraczające poziomu 2,2 m budowane pośrodku dwoma przylegającymi nieruchomościami nie zadają żadnych formalności urzędowych. Tyczy się to również ogrodzeń tymczasowych ochraniających plac budowy.

    Zgłoszenia potrzebuje:

  1. stawiamy ogrodzenia od strony ulicy, torów kolejowych oraz innych miejsc publicznych (nie dotyczy płotów obok prywatnych i wew. nie będących drogami generalnymi)
  2. stawianie ogrodzenia przekraczającego 2,2 m wielkości bez względu na położenie ogrodzenia.
  3. Zgłoszenia budowy balaski z plastyku na ogrodzenie i furtkę sztachetowa dokonuje się w miejscowym starostwie powiatowym bądź urzędzie miasta.
  4. Zgłoszenie zamiaru stawiania płotu powinno określać rodzaj ogrodzenia, sposób wykonania jego montażu oraz planowany termin rozpoczęcia budowy.
  5. Oprócz zgłoszenia trzeba dodać deklaracje o upoważnieniu do dysponowania nieruchomością w zamiarach budowlanych a także jeśli jest to potrzebne przez starostwo rysunek ogrodzenia.

Nieraz do konstrukcji plotki plastykowe na plot i furtę ze sztachet zadane są wspierające uzgodnienia tj. np. akceptacja administratora drogi na miejsce zjazdu.

Stawianie ogrodzenia wolno rozpocząć po 30 dniach od czasu zgłoszenia planowania jego konstrukcji, o ile starostwo nie wniesie wcześniej sprzeciwu. Sprzeciw może być w sytuacji, gdy zamierzane ogrodzenie z plastyku na plot i bramkę ze sztachet jest nieprawidłowe z określeniami lokalnego planu zagospodarowania przestrzennego np. może być w pasku drogowym planowanej drogi. W przypadku gdy proponowane plot z plastiku na ogrodzenie i bramę sztachetowaprzypuszczalnie może zagrażać bezpieczeństwu ludzi czy tez mienia, np. poprzez utrudnianie widoczności, budowa takiego ogrodzenia może potrzebować uzyskania pozwolenia na jego budowę.
Zgłoszenie zamiaru stawiania ogrodzenia jest ważne przez 2 lata. Wstrzymanie zaczęcia robót przez ten okres skutkuje unieważnieniem zgłoszenia i w wypadku chęci wybudowania ogrodzenia nieodzowne staje się ponowne zgłoszenie tego faktu.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s